Publications Office of the EU
Direkt upphandling av beställd stödfamiljeservice för perioden 24.2.-31.10.2026 - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Direkt upphandling av beställd stödfamiljeservice för perioden 24.2.-31.10.2026

  • Tilldelat
    11/05/2026
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Etelä-Savon hyvinvointialue
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
85311300 Barn- och ungdomsomsorg
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
9,400.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
15/02.08.00.00.02/2026
Beskrivning

Södra Savolax välfärdsområde Eloisa har tecknat ett avtal om provisionsbaserad stödfamiljeservice för tre (3) barnfamiljekunder mellan den 24 februari och 31 oktober 2026. Stödfamiljeverksamheten är en målinriktad och systematisk barnavård som stöder barnets och familjens välbefinnande. Ett barn tillbringar vanligtvis en helg i månaden i en stödfamilj, men barnets och familjens individuella behov bestämmer den tid som spenderas i stödfamiljen. Överenskommelsen gjordes med Rädda Barnen. Det uppskattade totala värdet av förvärvet, 9 400,00 euro (moms 0 %), har beräknats för kontraktsperioden 24 februari–31 oktober 2026. Förvärvet är en del av ett tjänstepaket för familjetjänster med barn, vars totala uppskattade värde överstiger det nationella tröskelvärdet på 400 000 euro.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Inte tillgängligt
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Inte tillgängligt
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
9,400.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Pelastakaa Lapset ry
Postadress:
Ort: Jyväskylä
Postnummer: 40100
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.