Publications Office of the EU
Förenade kungariket-Leeds: Hälso- och sjukvård samt socialvård - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Förenade kungariket-Leeds: Hälso- och sjukvård samt socialvård

  • Publicerat
    12/05/2017
  • Tidsfrist
    14/06/2017
  • Anbudsöppning
    14/06/2017
  • Tilldelat
    08/09/2017
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Leeds City Council
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: United Kingdom
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
2,340,000.00 GBP
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,457,878.00 GBP
Upphandlingens referensnummer
DN252936
Beskrivning

A service to support younger people and their families who are suffering from dementia.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Leeds City Council
Nationellt organisationsnummer: UKE42
Postadress: Civic Hall
Ort: Leeds
Nuts-kod: UKE42
Postnummer: LS1 1UR
Land: GBR
Kontaktperson: Nigel Hill
Huvudadress: www.leeds.gov.uk
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
14/06/2017 12:00
Plats för utförande
CPV-kod

85000000 - Hälso- och sjukvård samt socialvård

85300000 - Socialvård och tillhörande tjänster

85310000 - Socialt arbete

Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
2,340,000.00 GBP
Slutligt kontraktsvärde
1,457,878.00 GBP
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Community Links (Northern) Ltd
Postadress: 3 Limewood Way, Seacroft
Ort: Leeds
Postnummer: LS14 1AB
Land: GBR
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.