Publications Office of the EU
Bekanntmachung vergebener Auftrag: Kita Tappenbeck - Architektur- u. Freianlagenplanung - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Bekanntmachung vergebener Auftrag: Kita Tappenbeck - Architektur- u. Freianlagenplanung

  • Publicerat
    21/05/2024
  • Tidsfrist
    17/06/2024
  • Tilldelat
    16/12/2024
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Samtgemeinde Boldecker Land
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: DE914 Gifhorn
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
341,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
-1.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
2416-1
Beskrivning

Die Samtgemeinde Boldecker Land plant den Neubau einer Kita in Tappenbeck. Dazu sind die Leistungen der Objektplanung Gebäude/Innenräume gemäß § 34 HOAI, Leistungsphasen 1 bis 9, sowie Besondere Leistungen gem. Anlage 10 und Leistungen der Objektplanung Freianlagen gemäß § 39 HOAI, Leistungsphasen 1 bis 9, sowie Besondere Leistungen gem. Anlagen 11 zu erbringen.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.dtvp.de/Satellite/notice/CXP4Y4VHNCN
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://www.dtvp.de/Satellite/notice/CXP4Y4VHNCN
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Tilldelningsmetod
Projekteinschätzung und Herangehensweise
Uppskattat värde
341,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
-1.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Die Planschmiede 2KS GmbH
Postadress:
Ort: Hankensbüttel
Postnummer: 29386
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.