Publications Office of the EU
Tyskland-Bonn: Tvätt- och kemtvättstjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Bonn: Tvätt- och kemtvättstjänster

  • Publicerat
    17/02/2023
  • Tidsfrist
    28/03/2023
  • Anbudsöppning
    28/03/2023
  • Tilldelat
    25/04/2023
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Bundesrepublik Deutschland, vertreten durch das Bundesministerium des Innern und für Heimat, vertreten durch das Beschaffungsamt des BMI
Plats för utförande
NUTS code: DE113 Esslingen
Köparens plats
NUTS code: DEA22 Bonn, Kreisfreie Stadt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
322,747.55 EUR
Upphandlingens referensnummer
B 24.15 - 0335/22/VV : 1
Beskrivning

Wäschereidienstleistungen (Unterkunftstextilien sowie Dienst- und Schutzbekleidung) für die Bundesanstalt Technisches Hilfswerk Ausbildungszentrum Neuhausen.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
http://www.evergabe-online.de
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
28/03/2023 11:31
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
322,747.55 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Feucht GmbH & Co.KG
Postadress: Eutighoferstrasse 136
Ort: Schwäbisch Gmünd
Postnummer: 73525
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.