Publications Office of the EU
Tyskland-Heide: Naturgas - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Heide: Naturgas

  • Publicerat
    27/08/2016
  • Tidsfrist
    27/09/2016
  • Anbudsöppning
    28/09/2016
  • Tilldelat
    18/10/2016
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Stadt Heide
Plats för utförande
NUTS code: DEF05 Dithmarschen
Köparens plats
NUTS code: DEF05 Dithmarschen
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
09123000 Naturgas
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
510,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
510,000.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Lieferung von Erdgas für die Stadt Heide für den Lieferzeitraum 1.1.2017 – 1.1.2019. Das Gesamtvolumen in Höhe von 6 380 000 kWh jährlich verteilt sich auf 30 nicht leistungsgemessene Lieferstellen.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://trading.energie-handelsplatz.de
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
28/09/2016 10:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
510,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
510,000.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Stadtwerke Heide GmbH
Postadress: Hinrich-Schmidt-Straße 16
Ort: Heide
Postnummer: 25746
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.