Publications Office of the EU
Frankrike-Lens: Biblioteksböcker - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrike-Lens: Biblioteksböcker

  • Publicerat
    06/12/2018
  • Tidsfrist
    15/01/2019
  • Anbudsöppning
    16/01/2019
  • Tilldelat
    01/04/2019
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Ville de Lens
Plats för utförande
NUTS code: FRE12 Pas-de-Calais
Köparens plats
NUTS code: FRE12 Pas-de-Calais
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
22113000 Biblioteksböcker
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
612,000.00 EUR
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
3
Upphandlingens referensnummer
AF 18060
Beskrivning

Le présent marché a pour objet l'acquisition de livres neufs, de livres et ouvrages à usage scolaire destinés aux services municipaux, principalement la médiathèque Robert Cousin et les établissements scolaires.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Ville de Lens
Nationellt organisationsnummer: 21620498200013
Postadress: 17 bis place Jean Jaurès
Ort: Lens
Nuts-kod: FRE12
Postnummer: 62300
Land: FRA
Huvudadress: http://www.villedelens
Elektroniskt via:
https://www.achatpublic.com/sdm/ent/gen/ent_detail.do?PCSLID=CSL_2018_oE9KTblk3O
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
16/01/2019 10:00
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.