Publications Office of the EU
Frankrike-Nancy: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrike-Nancy: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster

  • Publicerat
    21/01/2017
  • Tidsfrist
    24/02/2017
  • Tilldelat
    05/12/2017
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Ministère justice — ARE de Strasbourg
Plats för utförande
NUTS code: FRF12 Haut-Rhin
Köparens plats
NUTS code: FRF33 Moselle
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
292,095.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
DI-NANCY_MOE_PREARCHIVAGE_SAINT_JULIEN_LES_METZ
Beskrivning

Marché de maîtrise d'œuvre attribué au lauréat du concours passé aux articles 25, 30, 71, 72, 73, 88 et 89 du décret nº 2016-360 du 25.3.2016, ainsi qu'à l'article 8 de l'ordonnance du 23.7.2015. Le titulaire se verra confier une mission de base avec Exe et une mission complémentaire sur le mobilier d'archivage mobile et le mobilier fixe. Le projet comporte 2 tranches de travaux s'agissant du dimensionnement d'archivage: 9 000 ml en tranche ferme et 4 300 ml en tranche optionnelle.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Ou à l'adresse postale: Ministère de la Justice — département de l'immobilier de Nancy — plate-forme interrégionale de Nancy
Postadress: 20 boulevard de la Mothe — CS 70005
Ort: Nancy Cedex
Nuts-kod: FR413
Postnummer: 54002
Land: FRA
Huvudadress: https://www.marches-publics.gouv.fr/
Elektroniskt via:
https://www.marches-publics.gouv.fr/
Anbud kan lämnas in
Not applicable
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Other
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
292,095.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.