Publications Office of the EU
Tjeckien-Hradec Králové: Medicinsk utrustning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tjeckien-Hradec Králové: Medicinsk utrustning

  • Publicerat
    03/05/2021
  • Tidsfrist
    31/05/2021
  • Anbudsöppning
    31/05/2021
  • Tilldelat
    24/08/2021
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Královéhradecký kraj
Plats för utförande
NUTS code: CZ052 Královéhradecký kraj
Köparens plats
NUTS code: CZ052 Královéhradecký kraj
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
33100000 Medicinsk utrustning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
2,220,000.00 CZK
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
2,195,600.00 CZK
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Předmětem veřejné zakázky (VZ) je dodání, instalace a kompletní uvedení do provozu dvou systémů (souborů) ohřevu pacienta pro nové prostory Oblastní nemocnice Náchod (ONN). Každý systém ohřevu pacienta se skládá z řídicích jednotek a opětovně použitelných ohřívacích zařízení (ohřívacích přikrývek a ohřívacích matrací). První systém obsahuje celkem 8 ks řídících jednotek, druhý systém obsahuje celkem 4 ks řídících jednotek. Součástí předmětu veřejné zakázky je též poskytování bezplatného komplexního záručního servisu a zajištění pozáručního servisu po dobu 5 let na základě smlouvy č. 2 o poskytování servisních služeb uzavřené se zadavatelem ONN.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://zakazky.cenakhk.cz/profile_display_2.html
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
31/05/2021 09:00
Köpare
Oblastní nemocnice Náchod a.s.
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
2,220,000.00 CZK
Slutligt kontraktsvärde
2,195,600.00 CZK
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: DAHLHAUSEN CZ, spol. s r.o.
Postadress: Knínická 1577/8
Ort: Kuřim
Postnummer: 664 34
Land: CZE
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.