Publications Office of the EU
Tyskland-Waiblingen: Arkitekttjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Waiblingen: Arkitekttjänster

  • Publicerat
    20/05/2022
  • Tidsfrist
    16/06/2022
  • I dag
    05/09/2026
Status
Inlämning avslutad
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Rems-Murr-Kreis-Immobilien-Management GmbH
Plats för utförande
NUTS code: DE116 Rems-Murr-Kreis
Köparens plats
NUTS code: DE116 Rems-Murr-Kreis
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71200000 Arkitekttjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
400,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
0101.7030.002
Beskrivning

Gegenstand dieses Vergabeverfahrens sind die Grundleistungen der LPH 5-9 aus dem Leistungsbild Objektplanung gemäß HOAI Teil 3 Abschnitt 1: Gebäude und Innenräume nach § 34 HOAI 2021, die erforderlich sind im Zusammenhang mit den Neubau- bzw. Umbaumaßnahmen.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.deutsche-evergabe.de/dashboards/dashboard_off/5f080944-7306-4ad7-bce7-05790d67700d
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
400,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Inte tillgängligt
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.