Publications Office of the EU
Polen-Białystok: Reparation och underhåll av maskiner - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Polen-Białystok: Reparation och underhåll av maskiner

  • Publicerat
    03/08/2021
  • Tidsfrist
    10/09/2021
  • Tilldelat
    27/12/2021
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
ENEA Ciepło Sp. z o.o.
Plats för utförande
NUTS code: PL841 Białostocki
Köparens plats
NUTS code: PL841 Białostocki
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
50530000 Reparation och underhåll av maskiner
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
3,585,356.91 PLN
Upphandlingens referensnummer
OZ/260/KD/U/04/21
Beskrivning

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług serwisowych w zakresie mechanicznym polegających na: usuwaniu usterek i awarii, wykonywaniu prac systematycznych i konserwacyjnych oraz prowadzeniu gospodarki materiałowej w okresie od dnia 01.01.2022 r do dnia 31.12.2024 r. w Enea Ciepło sp. z o.o. Oddział Elektrociepłownia Białystok w obszarze urządzeń i instalacji kotłowni. Szczegółowy wykaz typowych, najczęściej występujących usterek i prac systematycznych oraz konserwacyjnych w skali roku określa Załącznik nr 3 niniejszego SWZ. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we Wzorze Umowy, stanowiącym Część 2 SWZ.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: ENEA Ciepło Sp. z o.o.
Postadress: Warszawska 27
Ort: Białystok
Nuts-kod: PL841
Postnummer: 15-062
Land: POL
Kontaktperson: Katarzyna Drzewaszewska
Huvudadress: https://www.enea.pl/pl/enea-cieplo
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Kontrollera länkade dokument för detaljer
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
3,585,356.91 PLN
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Bilfinger Industrial Services Polska Sp. z o. o.
Postadress:
Ort: Warszawa
Postnummer:
Land: POL
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.