Publications Office of the EU
"Övervakning av havsstränder" med 4 (fyra) partier - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

"Övervakning av havsstränder" med 4 (fyra) partier

  • Publicerat
    16/05/2025
  • Tidsfrist
    10/06/2025
  • Anbudsöppning
    11/06/2025
  • Tilldelat
    06/01/2026
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
МИНИСТЕРСТВО НА ТУРИЗМА
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: BG411 София (столица)
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71250000 Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,408,000.00 BGN
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Antal delkontrakt
4
Upphandlingens referensnummer
487252
Beskrivning

Tillhandahållande av aktuella uppgifter och fastställande av tekniska egenskaper hos Republiken Bulgariens havsstränder i syfte att Upprättande av ett aktivt strandområde för gratis placering av strandtillbehör av besökare i enlighet med artikel 10.4 led 1 ZUCHK. Upprättande av området för flyttbara platser och anläggningar i enlighet med artikel 10.4 led 2 a ZUCHK. Upprättande av området för flyttbara platser och anläggningar i enlighet med artikel 10.4 led 2 b ZUCHK i förhållande till de lagstadgade kraven i artikel 10.7 ZUCHK. Upprättande av ytterligare handelsområde i enlighet med artikel 10.8 ZUCHK. Bestämning av kustlinjens längd. Fastställande av kustlinjens längd för tillträde till havet framför frizonerna i enlighet med artikel 10.6 ZUCHK. Upprättande av områden inom den totala havsstrandarealen på rörliga (vita) sanddyner, fasta sanddyner med gräsvegetation (grå sanddyner) och trädbevuxna sanddyner som ligger inom gränserna för zon A, zon B eller i urbaniserade områden i bosättningar efter gränserna för zon A

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://app.eop.bg/today/487252
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://app.eop.bg/today/487252
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
11/06/2025 12:00
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.