Publications Office of the EU
UK-Canterbury: Arkitektonisk formgivning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

UK-Canterbury: Arkitektonisk formgivning

  • Tilldelat
    30/03/2012
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Inte tillgängligt
Plats för utförande
NUTS code: Inte tillgängligt
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71220000 Arkitektonisk formgivning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,032,360.00
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
IS/Templeman Library Design/1111
Beskrivning

The University of Kent is seeking to appoint a Design Team for a c12 000 000 GBP project comprising an extension to the existing library and potentially a reconfiguration of existing library space.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Not applicable
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Inte tillgängligt
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
1,032,360.00
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Penoyre & Prasad
Postadress: 28-42 Banner Street
Ort: London
Postnummer: EC1Y 8QE
Land: GBR
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.