Publications Office of the EU
Tyskland-Kirchheimbolanden: Ingenjörstjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Kirchheimbolanden: Ingenjörstjänster

  • Publicerat
    11/06/2021
  • Tidsfrist
    09/07/2021
  • Tilldelat
    25/11/2021
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Landkreis Donnerbergkreis
Plats för utförande
NUTS code: DEB3 Rheinhessen-Pfalz
Köparens plats
NUTS code: DEB3 Rheinhessen-Pfalz
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71300000 Ingenjörstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
280,905.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
242,226.72 EUR
Upphandlingens referensnummer
TA/005
Beskrivning

Gegenstand dieses Vertrages sind Leistungen des Leistungsbildes Technische Ausrüstung gem. §§ 53 ff. HOAI zur Erneuerung/Sanierung der Heizungs-/Sanitär-/Lüftungsanlage(n) des Wilhelm-Erb-Gymnasiums, Winnweiler

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Landkreis Donnerbergkreis
Postadress: Uhlandstr.2
Ort: Kirchheimbolanden
Nuts-kod: DEB3
Postnummer: 67292
Land: DEU
Kontaktperson: Vergabestelle Donnerbergkreis
Huvudadress: www.donnersberg.de
Elektroniskt via:
https://www.subreport.de/E71224729
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
280,905.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
242,226.72 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: PAV Ingenieure Ingenieurgesellschaft mbH SK
Postadress: Merchinger Straße 7a
Ort: Merzig
Postnummer: 66663
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.