Publications Office of the EU
HYDPY - Beställ om LOS 1 HydPy-L-Rhine: Vattenbalansmodellering för hela Rhens avrinningsområde med LARSIM-pilotstudier uppströms i huvudavtalet "HydPy-RTC-RHEIN Vattenbalans- och förvaltningsmodellering av Rhen" - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

HYDPY - Beställ om LOS 1 HydPy-L-Rhine: Vattenbalansmodellering för hela Rhens avrinningsområde med LARSIM-pilotstudier uppströms i huvudavtalet "HydPy-RTC-RHEIN Vattenbalans- och förvaltningsmodellering av Rhen"

  • Tilldelat
    21/08/2025
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Bundesanstalt für Gewässerkunde
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: DEB11 Koblenz, Kreisfreie Stadt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
0.01 EUR
Upphandlingens referensnummer
5.02.02#00001#000824008M2/N1
Beskrivning

Position Z1 Förbättring av modellprestanda genom intern rumslig parallellisering Position Z2 Vidareutveckling av algoritmen för härledning av flödesnätet inom Tyskland Position Z3 Vidareutveckling av algoritmen för härledning av flödesnätet utanför Tyskland Position Z4 Förbättring av datatillgången för de schweiziska sjöarna Position Z5 Tillvägagångssätt för implementering av lagringssjöarna i modellen Position Z6 Projektmöten Position Z7 Projektrapport

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Inte tillgängligt
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Tilldelningsmetod
Preis
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
0.01 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Björnsen Beratende Ingenieure GmbH
Postadress:
Ort: Koblenz
Postnummer: 56070
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.