Publications Office of the EU
Frankrike-Lyon: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrike-Lyon: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader

  • Publicerat
    20/07/2021
  • Tidsfrist
    06/09/2021
  • Anbudsöppning
    07/09/2021
  • Tilldelat
    14/12/2021
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
conseil Départemental du Rhône
Plats för utförande
NUTS code: FRK26 Rhône
Köparens plats
NUTS code: FRK26 Rhône
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,000,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,000,000.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
21_bat_ao_031
Beskrivning

les prestations font l'objet d'un accord-cadre mono attributaire, conclu en application de l'article L. 2125-11° et exécuté par émission de bons de commande en application des articles R. 2162-13 et R. 2162-14 du Code de la commande publique.L'accord-cadre comporte un montant maximum de 500 000 euros Ht pour la période initiale du contrat de deux ans mais pas de montant minimum.Ces montants seront identiques en cas d'éventuelle reconduction de l'accord-cadre.La valeur estimée hors Tva indiquée à l'onglet "Quantité ou étendue" comprend toutes les périodes de reconduction

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.rhone.fr/
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
07/09/2021 09:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
1,000,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
1,000,000.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: engie Solutions
Postadress: 127 avenue Barthélémy Buyer
Ort: Lyon
Postnummer: 69005
Land: FRA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.