Publications Office of the EU
Polen-Wroclaw: Blyfri bensin - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Polen-Wroclaw: Blyfri bensin

  • Publicerat
    31/05/2019
  • Tidsfrist
    05/07/2019
  • Anbudsöppning
    05/07/2019
  • Tilldelat
    02/09/2019
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
4 Regionalna Baza Logistyczna
Plats för utförande
NUTS code: PL Polska
Köparens plats
NUTS code: PL514 Miasto Wrocław
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
09132100 Blyfri bensin
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
54,837,175.26 PLN
Upphandlingens referensnummer
MAT/158/2019
Beskrivning

Przedmiotem zamówienia jest dostawa paliw i roztworu mocznika 32,5 % oraz usługi mycia samochodów osobowych w przy stacyjnych myjniach (automatycznych i ręcznych) na komercyjnych stacjach paliw pojazdów służbowych Sił Zbrojnych RP
W obrocie bezgotówkowym na podstawie kart paliwowych na terenie polski wg zestawienia asortymentowo-ilościowego zawartego w formularzu ofertowym zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SIWZ.
1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 5 do SIWZ (opis przedmiotu zamówienia).
2. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Załączniku nr 5 do SIWZ (opis przedmiotu zamówienia) oraz w Załączniku nr 3 do SIWZ – wzór umowy wraz z jego załącznikami.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: 4 Regionalna Baza Logistyczna
Postadress: ul. Pretficza 28
Ort: Wrocław
Nuts-kod: PL514
Postnummer: 50-984
Land: POL
Kontaktperson: jw
Huvudadress: www.4rblog.wp.mil.pl
Elektroniskt via:
https://www.epuap.gov.pl/wps/portal/
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
05/07/2019 11:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
54,837,175.26 PLN
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Polski Koncern Naftowy Orlen S.A.
Postadress: Chemików 7
Ort: Płock
Postnummer: 09-411
Land: POL
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.