Publications Office of the EU
Rumänien-Suceava: Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Rumänien-Suceava: Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning

  • Tilldelat
    08/11/2018
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Regia Națională a Pădurilor — Romsilva R.A.
Plats för utförande
NUTS code: RO215 Suceava
Köparens plats
NUTS code: RO215 Suceava
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
2,096,715.54
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
2,073,465.71 RON
Upphandlingens referensnummer
159012020180318
Beskrivning

1) Incheierea unui acord-cadru pentru prestarea de servicii de reparaţii, întretinere, inspecţii ITP si furnizarea de piese de schimb şi consumabile pentru remedierea defecţiunilor, în vederea menţinerii în stare corespunzătoare de funcţionare a parcului de autovehicule, utilaje forestiere si terasiere din dotarea Direcţiei Silvice Suceava, precum şi a echipamentelor acestora;
2) Durata acordului-cadru: 24 luni;
3) Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare pana in a 10-a zi de la termenul limita de depunere a ofertelor. Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este 15 zile.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Not applicable
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
2,096,715.54
Slutligt kontraktsvärde
2,073,465.71 RON
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Railex S.R.L.
Postadress: Str. 1 Decembrie 1918 nr. 3
Ort: Suceava
Postnummer: 720262
Land: ROU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.