Publications Office of the EU
Gemenskapens öppna förfarande för tillhandahållande av kostnadsfria urlakningsmaskiner och tillhandahållande av deras engångsbehållare för biologiskt avfall - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Gemenskapens öppna förfarande för tillhandahållande av kostnadsfria urlakningsmaskiner och tillhandahållande av deras engångsbehållare för biologiskt avfall

  • Publicerat
    08/05/2024
  • Tidsfrist
    07/06/2024
  • Avbrutet
    18/05/2026
  • I dag
    06/09/2026
Status
Avbrutet
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
A.O. San Giovanni Addolorata
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: ITI43 Roma
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,001,404.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Förfarandet är avslutat
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Öppet gemenskapsförfarande i enlighet med artikel 71 i lagstiftningsdekret nr 36/2023 för beviljande av ett lån för kostnadsfri leverans av macerationsmaskiner och leverans av relevanta engångsbehållare med biologiskt avfall som behövs av sjukhuset San Giovanni Addolorata under en period på 36 månader, med möjlighet till avtalsmässig förlängning med ytterligare 24 månader, ett enda parti för ett totalt belopp på tre år motsvarande 600 000,00 euro exklusive mervärdesskatt plus 1 404,00 euro exklusive mervärdesskatt – 1 712,88 euro inklusive mervärdesskatt för säkerhetsavgifter som inte omfattas av nedsättningen.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://stella.regione.lazio.it/portale
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://stella.regione.lazio.it/portale
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: Offerta economicamente più vantaggiosa
Viktning (procentandel, exakt):
Uppskattat värde
1,001,404.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
Förfarandet är avslutat
Tilldelning av kontrakt
Förfarandet är avslutat
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.