Publications Office of the EU
Ny forskningsbyggnad från DKFZ - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Ny forskningsbyggnad från DKFZ

  • Aviserat
    05/05/2023
  • Beräknad publicering
    15/06/2026
  • I dag
    06/09/2026
Status
Inaktiv
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Deutsches Krebsforschungszentrum (DKFZ Standort Dresden)
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: DE125 Heidelberg, Stadtkreis
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45215100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
18,000,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Förfarandet är avslutat
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Ny forskningsbyggnad från DKFZ. Många enskilda affärer planeras (2022-2026). Informationen om de enskilda delarnas innehåll och omfattning ska tillhandahållas separat med ett separat meddelande. Ytterligare tillkännagivanden planeras till 2022/2023.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Universitätsklinikum Carl Gustav Carus Dresden an der Technischen Universität Dresden Anstalt des öffentlichen Rechts des Freistaates Sachsen
Postadress: Fetscherstraße 74
Ort: Dresden
Nuts-kod: DED21
Postnummer: 01307
Land: DEU
Huvudadress: www.uniklinikum-dresden.de
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
Not specified
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Köpare
Universitätsklinikum Carl Gustav Carus Dresden an der Technischen Universität Dresden Anstalt des öffentlichen Rechts des Freistaates Sachsen
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
18,000,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
Förfarandet är avslutat
Tilldelning av kontrakt
Förfarandet är avslutat
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.