Publications Office of the EU
Frankrike-Douai: Masspektrometer - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrike-Douai: Masspektrometer

  • Publicerat
    08/07/2016
  • Tidsfrist
    31/08/2016
  • Anbudsöppning
    05/09/2016
  • Tilldelat
    02/11/2016
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
École des mines de Douai
Plats för utförande
NUTS code: FRE11 Nord
Köparens plats
NUTS code: FRE11 Nord
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
38433100 Masspektrometer
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
500,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
416,665.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
no 16 EMD 035 M
Beskrivning

Achat d'un spectromètre de masse par transfert de protons haute résolution ainsi que son système de contrôle et de traitement de données.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: École des mines de Douai
Nationellt organisationsnummer: 19590342200010
Postadress: 941 rue Charles Bourseul — CS 10838
Ort: Douai
Nuts-kod: FR301
Postnummer: 59508
Land: FRA
Kontaktperson: Annie Demski
Huvudadress: http://www2.mines-douai.fr
Elektroniskt via:
https://www.achatpublic.com/sdm/ent/gen/ent_detail.do?PCSLID=CSL_2016_qoSsJVZ9I0
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
05/09/2016 14:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
500,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
416,665.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Ionicon Analytik Gesellschaft mbH
Postadress: Eduard-Bodem-Gasse 3
Ort: Innsbruck
Postnummer: 6020
Land: AUT
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.