Publications Office of the EU
PBKS (Prizon, Ballyvary, Keelogues, Straide) GWS vattenvård, läckagereducering och förebyggande arbete - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

PBKS (Prizon, Ballyvary, Keelogues, Straide) GWS vattenvård, läckagereducering och förebyggande arbete

  • Publicerat
    20/01/2026
  • Tidsfrist
    13/02/2026
  • Anbudsöppning
    13/02/2026
  • Tilldelat
    09/03/2026
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Mayo County Council_1127
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: IE042 West
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
90,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Konsulttjänster: PBKS (GWS vattenvård, läckagereducering och förebyggande arbete.) Projektet omfattar design, övervakning och överlämning.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.etenders.gov.ie/epps/cft/viewTenders.do?resourceId=7339019
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://www.etenders.gov.ie/epps/cft/viewTenders.do?resourceId=7339019
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
13/02/2026 18:30
Plats för utförande
CPV-kod

71311000 - Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad

77300000 - Trädgårdstjänster

90000000 - Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster

90400000 - Avloppshantering

77310000 - Plantering och skötsel av grönområden

77000000 - Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster

45200000 - Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten

45000000 - Anläggningsarbete

Tilldelningsmetod
Kriterium:
Typ: cost
Beskrivning: MEAT
Viktning (procentandel, exakt): 1
Uppskattat värde
90,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: SDS (Structural Design Solutions) Ltd
Postadress:
Ort: Castlebar
Postnummer: F23 E283
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.