Publications Office of the EU
D-Hohenstein-Ernstthal: Byggnation av högstadie- och gymnasieskola - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

D-Hohenstein-Ernstthal: Byggnation av högstadie- och gymnasieskola

  • Publicerat
    08/11/2011
  • Tidsfrist
    29/11/2011
  • Anbudsöppning
    29/11/2011
  • Tilldelat
    20/12/2011
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Stadtverwaltung Hohenstein-Ernstthal, Bauamt
Plats för utförande
NUTS code: DED45 Zwickau
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45214220 Byggnation av högstadie- och gymnasieskola
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
262,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
295,599.81 EUR
Upphandlingens referensnummer
SARI11/12_NP02/L07
Beskrivning

Ca. 800 m² abgehängte Decke aus Aluminium Conturraster, gelocht, mit Unterkonstruktion;
Ca. 1 700 m² abgehängte Akustikdecke;
Ca. 570 m² abgehängte Gipskartondecke;
Ca. 940 m² Metallständerwände in verschiedenen Wandstärken;
Ca. 300 m² Vorwände;
Ca. 470 m² Verkofferungen;
1 Stück geflatete Designdecke (Grundfläche ca. 140 m²);
Werksplanungen und statische Nachweise für alle Unterhangdecken.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Stadtverwaltung Hohenstein-Ernstthal, Bauamt
Postadress: Altmarkt 41
Ort: Hohenstein-Ernstthal
Postnummer: 09337
Land: DEU
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
29/11/2011 11:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
262,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
295,599.81 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Plesch & Seidel GmbH
Postadress: Auerbacher Straße 93
Ort: Klingenthal
Postnummer: 08248
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.