Publications Office of the EU
Frankrike-Marseille: Bussar för kollektivtrafik - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Frankrike-Marseille: Bussar för kollektivtrafik

  • Publicerat
    30/07/2016
  • Tidsfrist
    30/08/2016
  • Tilldelat
    06/03/2017
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Régie des transports de Marseille
Plats för utförande
NUTS code: FRL04 Bouches-du-Rhône
Köparens plats
NUTS code: FRL04 Bouches-du-Rhône
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
34121100 Bussar för kollektivtrafik
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
303,000.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
EM/FG 16S0081
Beskrivning

La présente consultation vise la passation d'un accord-cadre ayant pour objet le service régulier de desserte par autobus sur les Communes de Marseille et Septémes, en service de jour (L. 121-L. 122). Il s'agit d'un accord-cadre à passer selon une procédure négociée, en application des articles 26 et 74 du décret no 2016-360 du 25.3.2016 relatif aux marchés publics. L'accord-cadre à passer est un marché de service. Il se réfère au cahier des clauses administratives générales applicable aux marchés de fournitures et services (CCAG/FCS) approuvé par l'arrêté du 19.1.2009.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: La régie des transports de Marseille
Nationellt organisationsnummer: 05980406200053
Postadress: 3 rue Paul Langevin
Ort: Marseille
Nuts-kod: FR814
Postnummer: 13013
Land: FRA
Kontaktperson: Entité marchés publics — bureau n° 25
Huvudadress: https://www.achatpublic.com
Elektroniskt via:
https://www.achatpublic.com/sdm/ent/gen/ent_detail.do?PCSLID=CSL_2016_xsipdaW0Sc
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
CPV-kod

34121100 - Bussar för kollektivtrafik

60000000 - Transporter (utom avfallstransport)

60100000 - Vägtransporter

Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
303,000.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: SNT Suma
Postadress: RD 113
Ort: Rognac
Postnummer: 13340
Land: FRA

Officiellt namn: SAS Les rubans Bleus Pastouret
Postadress: 610 chemin du Littoral
Ort: Marseille
Postnummer: 13016
Land: FRA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.