Publications Office of the EU
Fourniture de produits chimiques de traitement des eaux - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Fourniture de produits chimiques de traitement des eaux

  • Publicerat
    02/05/2025
  • Tidsfrist
    02/06/2025
  • Anbudsöppning
    02/06/2025
  • Tilldelat
    04/09/2025
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Grand Besançon Métropole
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: FRC21 Doubs
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
24962000 Vattenreningskemikalier
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
2,220,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
2,220,000.00 EUR
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
7
Upphandlingens referensnummer
2024-FCS-DEA-0209
Beskrivning

L'accord-cadre sera exécuté par la conclusion de marchés subséquents. Les prestations sont réglées par des prix unitaires. Les montants estimatifs sont indicatifs et comprennent la totalité des périodes de reconduction. Fournitures de réactifs de traitement des eaux : sels de fer et d'aluminium pour le traitement d'eaux usées, sel d'aluminium pour le traitement d'eau potable et réactif chimique pour l'élimination d'H2S dans le réseau d'assainissement

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.marches-securises.fr
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://www.marches-securises.fr
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Villkor för anbudsöppning (datum)
02/06/2025 14:00
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.