Publications Office of the EU
Italien-Monfalcone: Barnomsorg inom förskola - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Italien-Monfalcone: Barnomsorg inom förskola

  • Aviserat
    24/05/2013
  • Publicerat
    31/12/2013
  • Tidsfrist
    17/03/2014
  • Tilldelat
    21/08/2014
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Ředitelství silnic a dálnic ČR, státní příspěvková organizace
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
37,300,000.00 CZK
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
279,467.05 EUR
Upphandlingens referensnummer
03PT-001191
Beskrivning

Servizi in appalto:
— incremento offerta educativa nido d'infanzia e servizi generali di supporto,
— servizio di cura e igiene degli ambienti;
— servizio di accompagnamento e sorveglianza sugli scuolabus comunali.
Servizi in concessione:
— gestione centri estivi comunali,
— offerta servizi educativi integrativi fascio 4-11 anni,
— offerta servizi integrativi fascia 6 mesi 4 anni.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Ředitelství silnic a dálnic ČR – Generální ředitelství
Nationellt organisationsnummer: 65993390
Postadress: Čerčanská 2023/12
Ort: Praha 4
Postnummer: 140 00
Land: CZE
Kontaktperson: Ředitelství silnic a dálnic ČR – Generální ředitelství
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Kontrollera länkade dokument för detaljer
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
37,300,000.00 CZK
Slutligt kontraktsvärde
279,467.05 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Cobitec Cooperativa Sociale Impresa Sociale ONLUS a r.l.
Postadress: Viale San Marco 60
Ort: Monfalcone
Postnummer: 34074
Land: ITA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.