Publications Office of the EU
Spanien-Barcelona: Städning av byggnader - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Spanien-Barcelona: Städning av byggnader

  • Publicerat
    27/11/2013
  • Tidsfrist
    07/01/2014
  • Anbudsöppning
    10/01/2014
  • Tilldelat
    27/03/2014
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Institut Català d'Assistència i Serveis Socials
Plats för utförande
NUTS code: ES51 Cataluña
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
90911200 Städning av byggnader
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,221,705.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
580,492.80 EUR
Upphandlingens referensnummer
ICASS 2013 4006
Beskrivning

Servicios de limpieza, lavandería y otros servicios de la residencia asistida para ancianos y centro de día «Feixa Llarga - Laia González» del Hospitalet de Llobregat.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Institut Català d'Assistència i Serveis Socials
Postadress: Paseo del Taulat 266-270, 16a planta
Ort: Barcelona
Postnummer: 08019
Land: ESP
Kontaktperson: Servicio de Contratación y Patrimonio
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
10/01/2014 10:00
Plats för utförande
CPV-kod

90911200 - Städning av byggnader

85000000 - Hälso- och sjukvård samt socialvård

85300000 - Socialvård och tillhörande tjänster

85311000 - Social omsorg med inkvartering

85310000 - Socialt arbete

Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
1,221,705.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
580,492.80 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Clece, S.A.
Postadress:
Ort:
Postnummer:
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.