Publications Office of the EU
Spanien-Madrid: Reparation och underhåll av medicinsk utrustning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Spanien-Madrid: Reparation och underhåll av medicinsk utrustning

  • Publicerat
    28/05/2016
  • Tidsfrist
    08/07/2016
  • Anbudsöppning
    28/07/2016
  • Tilldelat
    14/09/2016
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Comunida de Madrid, Consejería de Sanidad, Hospital G. U. «Gregorio Marañón»
Plats för utförande
NUTS code: ES300 Madrid
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
50421000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
271,256.54 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
160,650.58 EUR
Upphandlingens referensnummer
213/2016
Beskrivning

Servicio de mantenimiento preventivo, correctivo y validación de los equipos de esterilización y otros elementos de la marca Matachana instalados en el Hospital General Universitario Gregorio Marañón.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
28/07/2016 10:30
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
271,256.54 EUR
Slutligt kontraktsvärde
160,650.58 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Antonio Matachana, S.A.
Postadress: Almogavers, 174
Ort: Barcelona
Postnummer: 08018
Land: ESP
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.