Publications Office of the EU
Finland-Kuopio: Vägskyltar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Finland-Kuopio: Vägskyltar

  • Publicerat
    01/02/2022
  • Tidsfrist
    28/02/2022
  • Anbudsöppning
    28/02/2022
  • Tilldelat
    03/05/2022
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Sansia Oy
Plats för utförande
NUTS code: FI1D Pohjois- ja Itä-Suomi
Köparens plats
NUTS code: FI1D Pohjois- ja Itä-Suomi
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
34992200 Vägskyltar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
285,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
541,500.00 EUR
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
2
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Sansia Oy pyytää tarjouksia liikennemerkki- ja liikenteenohjaustuotteista tarjouspyynnön mukaisesti.
Hankintaan sisältyvät liikennemerkki- ja opastetuotteet kiinnikkeineen, liikennemerkkitarvikkeet sekä opaste- ja tienvarsikyltit kiinnikkeineen. Lisäksi hankintaan sisältyvät liikenteenohjaustuotteet.
Hankinta on jaettu kahteen osa- alueeseen:
1. Liikennemerkit, opasteet ja liikennemerkkituotteet, alumiinipohja
2. Liikenteenohjaustuotteet
Tarjouksen voi jättää yhteen tai molempiin osa- alueisiin.
Hankintamenettelyllä perustetaan kolme (3) vuotta kestävä puitejärjestely. Puitejärjestely alkaa arvion mukaan kevättalvella 2022.
Molempiin osa- alueisiin valitaan kolme (3) toimittajaa. Mikäli tarjoajia on osa- alueeseen vähemmän kuin kolme, kaikki tarjouspyynnön vaatimukset täyttävät tarjoajat valitaan.
Tilaajat eivät sitoudu sopimuskauden ajaksi tiettyihin hankintamääriin.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://tarjouspalvelu.fi/sansia?id=377366&tpk=80317aa6-19c2-4e51-afae-148cf522e7a8
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med several Aktörer
Villkor för anbudsöppning (datum)
28/02/2022 09:05
Köpare
Pohjois-Savon sairaanhoitopiirin kuntayhtymä
Suonenjoen kaupunki
Iisalmen kaupunki
Siilinjärven kunta
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.