Publications Office of the EU
Tyskland-München: Förädlat papper och kartong - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-München: Förädlat papper och kartong

  • Publicerat
    17/11/2020
  • Tidsfrist
    14/12/2020
  • Anbudsöppning
    15/12/2020
  • Tilldelat
    26/01/2021
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Polizeipräsidium München
Plats för utförande
NUTS code: DE212 München, Kreisfreie Stadt
Köparens plats
NUTS code: DE212 München, Kreisfreie Stadt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
30197600 Förädlat papper och kartong
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
3.00 EUR
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
3
Upphandlingens referensnummer
V2-8811-0072
Beskrivning

Gegenstand des Vertrages ist eine Rahmenvereinbarung gemäß § 103 Abs. 5 GWB i. V. m. § 21 VgV mit einem Vertragszeitraum von 12 Monaten. Der Vertrag läuft vom 1.2.2021 – 31.1.2022. Im gegenseitigen Einvernehmen ist eine einmalige Verlängerung um 3 Monate zu gleichen Konditionen möglich. Diese Rahmenvereinbarung beinhaltet die Lieferung von Papier, gemäß der Produktbeschreibung Punkt I.6 und I.7 der Vertragsunterlage (Datei 02), an Bayerische Polizeibehörden. Das Gesamtauftragsvolumen für alle Regionallose (s. Datei 05 Anlieferstellen Papier-Bayernweit, beträgt ca. 139,85 Mio. Blatt Papier gemäß der Produktbeschreibung Punkt I.6 und I.7 im Jahr.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.deutsche-evergabe.de/dashboards/dashboard_off/BE0CD26A-4EBC-41E9-A80B-38C653D2809F
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
15/12/2020 07:00
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.