Publications Office of the EU
”Modernisering av riksväg nr 4 (DN4) mellan km 7+564 – km 11+715” – Utformning och utförande - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

”Modernisering av riksväg nr 4 (DN4) mellan km 7+564 – km 11+715” – Utformning och utförande

  • Tilldelat
    08/08/2024
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Administratia Publica Locala Orasul Popesti - Leordeni
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: RO322 Ilfov
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45233140 Vägarbeten
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
63,550,908.00 RON
Upphandlingens referensnummer
10
Beskrivning

Syftet med kontraktet är att utarbeta teknisk och ekonomisk dokumentation i samband med godkännandet av utförande av bygg- och anläggningsarbeten (DTAC), tekniska projekt (PT) och uppgifter om utförande (DE), kontroll av projektets kvalitetskrav, tekniskt bistånd från projektören och utförande av följande föremål: - Breddning DN4 - Pluvial avlopp - Offentlig belysning De steg som krävs för att göra investeringen ges av: Steg I – Utarbetande av teknisk dokumentation bestående av utarbetande av den tekniska dokumentation som krävs för att erhålla tillstånd/avtal, utarbetande av handlingar för att erhålla bygglov, utarbetande av den tekniska dokumentationen, DDE, PAC, POE i enlighet med bestämmelserna i Rumäniens regeringsbeslut nr 907/2016 om stegen i utarbetandet och raminnehållet i den tekniska och ekonomiska dokumentationen avseende mål/projekt för investeringar som finansieras med offentliga medel, med efterföljande ändringar och slutföranden. Etapp II – Tekniskt stöd från projektören under genomförandet av bygg- och anläggningsarbetena. Steg III - Utförande av bygg- och anläggningsarbeten (börjas först efter det att tjänsterna har utarbetat dokumentationen för att erhålla tillstånd/avtal, dokumentationen för att erhålla bygglov, tjänsterna för att utveckla den tekniska projekteringen, detaljerna för genomförandet och den tekniska kvalitetskontrollen av den tekniska projekteringen). Tidsfrister för begäran om klarering före tidsfristens utgång: Ekonomiska aktörer kommer att kunna begära förtydliganden av anbudsunderlaget fram till tidsfristen på 20 dagar före tidsfristen för inlämnande av anbud, så att den upphandlande myndighetens svar skickas minst 10 dagar före tidsfristen för inlämnande av anbud.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Inte tillgängligt
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Planul de implementare a contractului
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
63,550,908.00 RON
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: ACVATOT
Postadress:
Ort: Bucuresti
Postnummer: 021101
Land:
Officiellt namn: WAYDESIGNSOLUTION S.R.L.
Postadress:
Ort: Bucuresti
Postnummer: 014019
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.