Publications Office of the EU
Tyskland-Wiesbaden: Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Wiesbaden: Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden

  • Publicerat
    23/11/2018
  • Tidsfrist
    16/01/2019
  • Anbudsöppning
    16/01/2019
  • Tilldelat
    05/03/2019
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Land Hessen, vertreten durch das Hessisches Competence Center – Zentrale Beschaffung
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: DE7 Hessen
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
469,754.47 EUR
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
4
Upphandlingens referensnummer
VG-0437-2018-0298
Beskrivning

Ausführung von Pflanzenpflege, Außenanlagenreinigung, Winterdienst und Hausmeisterleistungen für 8 Objekte aufgeteilt in 4 Lose in Zuständigkeit für den Landesbetrieb Bau und Immobilien (LBIH), NL Mitte in Gießen.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
www.vergabe.hessen.de
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
16/01/2019 12:00
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.