Publications Office of the EU
Leverans, leverans och validering av en Terahertz-spektrometer för Tyndall National Institute, University College Cork (UCC). - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Leverans, leverans och validering av en Terahertz-spektrometer för Tyndall National Institute, University College Cork (UCC).

  • Publicerat
    20/08/2025
  • Tidsfrist
    10/09/2025
  • Anbudsöppning
    10/09/2025
  • Tilldelat
    18/11/2025
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
University College Cork
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: IE053 South-West
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
66,500.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Microelectronics Circuits Centre Ireland (MCCI) är ett forskningscentrum inom Tyndall National Institute, UCC och försöker köpa Terahertz Spectrometer som kommer att användas för att inrätta ett Terahertz-labb i MCCI. Utrustningen kommer att användas för att testa submmWave - THz enheter, komponenter och system i det fria utrymmet.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.etenders.gov.ie/epps/cft/viewTenders.do?resourceId=6337848
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://www.etenders.gov.ie/epps/cft/viewTenders.do?resourceId=6337848
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
10/09/2025 15:30
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: Technical Merit
Viktning (procentandel, exakt): 40
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: Quality and Health & Safety
Viktning (procentandel, exakt): 5
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: Warranty Spare Parts, After-Sales and Training Support
Viktning (procentandel, exakt): 5
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: Delivery Plan
Viktning (procentandel, exakt): 5
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: Energy and Environmental
Viktning (procentandel, exakt): 5
Kriterium:
Typ: cost
Beskrivning: Ultimate Cost
Viktning (procentandel, exakt): 40
Uppskattat värde
66,500.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: TOPTICA Photonics SE
Postadress:
Ort: Munich
Postnummer: 82166
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.