Publications Office of the EU
Försäljning av el till bankgarantifonden - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Försäljning av el till bankgarantifonden

  • Publicerat
    29/05/2024
  • Tidsfrist
    02/07/2024
  • Anbudsöppning
    02/07/2024
  • Tilldelat
    24/09/2024
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Bankowy Fundusz Gwarancyjny
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: PL911 Miasto Warszawa
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
849,236.25 PLN
Upphandlingens referensnummer
DAZ/ZP/5/2024
Beskrivning

Föremålet för avtalet är försäljning av el i syfte att driva bankens garantifondsbyggnad i ul. I.J. Skorupki 4 i Warszawa, i enlighet med bestämmelserna i energilagen av den 10 april 1997 (Polens officiella tidning 2024, punkt 266) och de tillämpliga genomförandeakter som utfärdats för denna akt och SWZ. En detaljerad beskrivning av kontraktsföremålet återfinns i bilaga nr 1 till SWZ, och detaljerade villkor och regler för fullgörandet av kontraktet återfinns i utkastet till bestämmelser i det kontrakt som utgör bilaga nr 2 till SWZ.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9828152c-19a0-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9828152c-19a0-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
02/07/2024 12:00
Plats för utförande
CPV-kod

09300000 - Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi

09310000 - Elektricitet

Tilldelningsmetod
Kriterium:
Typ: price
Beskrivning: Cena oferty brutto
Viktning (procentandel, exakt): 100
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
849,236.25 PLN
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: ENERGA OBRÓT SA
Postadress:
Ort: Gdańsk
Postnummer: 80-309
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.