Publications Office of the EU
Posttjänster i staden Torrejón de Ardoz - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Posttjänster i staden Torrejón de Ardoz

  • Publicerat
    27/02/2024
  • Tidsfrist
    27/02/2024
  • Anbudsöppning
    28/02/2024
  • I dag
    04/09/2026
Status
Inlämning avslutad
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Junta de Gobierno del Ayuntamiento de Torrejón de Ardoz
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: ES300 Madrid
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
64110000 Postgång
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
678,436.20 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
PA 1/2024
Beskrivning

Posttjänster i staden Torrejón de Ardoz

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
required
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
28/02/2024 09:40
Plats för utförande
CPV-kod

64110000 - Postgång

64112000 - Posttjänster för brev

Tilldelningsmetod
Kriterium:
Typ: price
Beskrivning: Oferta Económica.
Viktning (procentandel, exakt): 35
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: Valoración de criterios sociales y ambientales: Disponer de 3 vehículos eléctricos para llevar a cabo el servicio.
Viktning (procentandel, exakt): 15
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: Valoración de criterios sociales y ambientales: Tener contratado o compromiso vinculante de hacerlo el primer día del contrato .
Viktning (procentandel, exakt): 5
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: Memoria Técnica: Descripción de los locales, oficinas, organización y otros aspectos que garanticen la buena ejecución de las prestaciones..
Viktning (procentandel, exakt): 5
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: Memoria Técnica: Medios personales a disposición para la prestación de los servicios en el municipio de Torrejón de Ardoz.
Viktning (procentandel, exakt): 10
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: Memoria Técnica: Plan de distribución de envíos en Torrejón de Ardoz.
Viktning (procentandel, exakt): 15
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: Memoria Técnica: Sistema informático empleado y la integridad de la solución tecnológica ofertada para la realización del servicio.
Viktning (procentandel, exakt): 15
Uppskattat värde
678,436.20 EUR
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Inte tillgängligt
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.