Publications Office of the EU
Frankrike-Paris La Défense: Artistiska tjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrike-Paris La Défense: Artistiska tjänster

  • Publicerat
    24/11/2017
  • Tidsfrist
    08/01/2018
  • Anbudsöppning
    08/01/2018
  • Tilldelat
    20/02/2018
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
e.p.g.d
Plats för utförande
NUTS code: FR105 Hauts-de-Seine
Köparens plats
NUTS code: FR105 Hauts-de-Seine
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
92312000 Artistiska tjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
55,000.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
2017-53
Beskrivning

Le présent accord cadre est non alloti et mono-attributaire. Cet accord-cadre est à prix mixte avec une partie à montant global et forfaitaire (Dpgf) et une partie à prix unitaire sur bons de commandes sans montant minimum annuel mais avec un montant maximum annuel de 15 000 euro(s). Le titulaire a la charge d'assumer la direction artistique de deux expositions, l'une dans l'espace public et l'autre dans un espace fermé appelé Salle des colonnes.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: EPGD
Postadress: Tour Manhattan 5,6 place de l'Iris
Ort: La Défense Cedex
Nuts-kod: FR105
Postnummer: 92095
Land: FRA
Huvudadress: http://www.ladefense.fr/
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
08/01/2018 14:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
55,000.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Société Molle
Postadress: 33 rue de Crussol
Ort: Paris
Postnummer: 75011
Land: FRA

Officiellt namn: Supporter l'Art
Postadress: 107 avenue Simon Bolivar
Ort: Paris
Postnummer: 75019
Land: FRA

Officiellt namn: Jigsaw
Postadress: 41 bis boulevard Voltaire
Ort: Paris
Postnummer: 75011
Land: FRA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.