Publications Office of the EU
Slovakien-Bratislava: Anläggningsarbeten för mottryckskraftverk - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Slovakien-Bratislava: Anläggningsarbeten för mottryckskraftverk

  • Publicerat
    23/01/2023
  • Tidsfrist
    20/04/2023
  • Tilldelat
    03/07/2024
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
MH Teplárenský holding, a.s.
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: SK010 Bratislavský kraj
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45251220 Anläggningsarbeten för mottryckskraftverk
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
29,179,736.80 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
VS ZIL 7
Beskrivning

Predmetom zákazky je realizácia energetického zdroja na výrobu tepla a elektriny na technologickej koncepcii dvoch (2) plynových motorov a ostatného príslušenstva. Súčasťou diela je aj rekonštrukcia distribučného transformátora T10 s
dodávkou nového transformátora s príslušenstvom.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://josephine.proebiz.com/sk/tender/36723/summary
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Kontrollera länkade dokument för detaljer
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
29,179,736.80 EUR
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: PPA CONTROLL, a.s.
Postadress:
Ort: Bratislava
Postnummer: 83000
Land:
Officiellt namn: innogy Energo, s.r.o.
Postadress:
Ort: Praha
Postnummer: 10800
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.