Publications Office of the EU
Tyskland-Erfurt: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Erfurt: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd

  • Publicerat
    16/11/2021
  • Tidsfrist
    05/01/2022
  • Anbudsöppning
    05/01/2022
  • Tilldelat
    10/02/2022
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Thüringer Polizei, Landespolizeidirektion, Sachgebiet 24-Zentrale Beschaffung/Dienstleistungen
Plats för utförande
NUTS code: DEG01 Erfurt, Kreisfreie Stadt
Köparens plats
NUTS code: DEG01 Erfurt, Kreisfreie Stadt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,580,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,534,280.00 EUR
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
2
Upphandlingens referensnummer
24.35-2912-412-2021
Beskrivning

Für die Systemintegration, Automatisierung und Weiterentwicklung verschiedener Oracle-basierter Anwendungen sollen externe IT-Berater beauftragt werden.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.evergabe-online.de/tenderdetails.html?id=423673
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
05/01/2022 13:00
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.