Publications Office of the EU
Förenade kungariket-Carlisle: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Förenade kungariket-Carlisle: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster

  • Publicerat
    07/11/2018
  • Tidsfrist
    19/12/2018
  • Anbudsöppning
    19/12/2018
  • Tilldelat
    19/02/2019
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Cumbria County Council
Plats för utförande
NUTS code: UKD1 Cumbria
Köparens plats
NUTS code: UKD1 Cumbria
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
245,000.00 GBP
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
210,000.00 GBP
Upphandlingens referensnummer
DN374805
Beskrivning

For the provision of condition surveys across the identified road network.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.the-chest.org.uk/
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
19/12/2018 12:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
245,000.00 GBP
Slutligt kontraktsvärde
210,000.00 GBP
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Ginger Lehmann Ltd
Postadress: 12 Hamilton Terrace
Ort: Leamington Spa
Postnummer: CV32 4LY
Land: GBR
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.