Publications Office of the EU
Borttagning av träd, buskar, växter, slåtterängar, slåttertorvmarker, skydd av sällsynta växtplatser i Poleski nationalpark 2025 - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Borttagning av träd, buskar, växter, slåtterängar, slåttertorvmarker, skydd av sällsynta växtplatser i Poleski nationalpark 2025

  • Tilldelat
    22/10/2025
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Poleski Park Narodowy
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: PL811 Bialski
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
171,509.80 PLN
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

1. avlägsnande av jordbruksgrödor utan avlägsnande av biomassa (22,33 ha) 2. avlägsnande av jordbruksgrödor med avlägsnande av biomassa (4,55 ha) 3. slåtter av ängar och gräsmarker med avlägsnande av klippt biomassa (8,59 ha) 4. avlägsnande av träd och buskar med avlägsnande av biomassa (2,75 ha) 5. jakt på främmande arter (0,14 ha) 6. avlägsnande av träd och buskar av främmande arter (2,85 ha)

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Inte tillgängligt
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Wykonanie części prac z polegających na usuwaniu drzew i krzewów lub odrośli drzew i krzewów lub wykaszaniu bez użycia narzędzi mechanicznych - 40%.
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
171,509.80 PLN
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Zakład Usług Leśnych Zbigniew Marciniak
Postadress:
Ort: Sobibór
Postnummer: 22-200 Włodawa
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.