Publications Office of the EU
Tjeckien-Prag: Plattformstruckar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Tjeckien-Prag: Plattformstruckar

  • Publicerat
    31/05/2017
  • Tidsfrist
    13/07/2017
  • Anbudsöppning
    13/07/2017
  • Tilldelat
    18/01/2018
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
České dráhy, a.s.
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: CZ0 Česko
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
42415300 Plattformstruckar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
17,600,000.00 CZK
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
17,600,000.00 CZK
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Předmětem Rámcové dohody je sjednání podmínek pro dodávky manipulačních vozíků, dle zadané technické specifikace, používaných v provozních jednotkách zadavatele pro dopravu materiálu.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: České dráhy, a.s.
Nationellt organisationsnummer: 70994226
Postadress: Nábřeží L. Svobody 1222/12
Ort: Praha 1
Nuts-kod: CZ0
Postnummer: 110 15
Land: CZE
Kontaktperson: Ing. Martin Stejskal
Huvudadress: http://www.cd.cz
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
13/07/2017 10:00
Plats för utförande
CPV-kod

42415300 - Plattformstruckar

33000000 - Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar

33100000 - Medicinsk utrustning

Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
17,600,000.00 CZK
Slutligt kontraktsvärde
17,600,000.00 CZK
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: TPC Industrz Czech Republic, a.s.
Postadress: Biskupský dvůr 2095/8
Ort: Praha 1-Nové Město
Postnummer: 110 00
Land: CZE
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.