Publications Office of the EU
Frankrike-Avignon: Riksväg - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrike-Avignon: Riksväg

  • Publicerat
    22/12/2015
  • Tidsfrist
    18/02/2016
  • Tilldelat
    04/05/2016
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Département de Vaucluse
Plats för utförande
NUTS code: FRL06 Vaucluse
Köparens plats
NUTS code: FRL06 Vaucluse
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45233121 Riksväg
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,662,695.00 EUR
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
2
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Les travaux consisteront en:
— la mise en place des dispositifs d'assainissement,
— la mise en place des couches de chaussée,
— la mise en place de glissières béton.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Conseil départemental de Vaucluse direction des affaires juridiques et du contentieux
Postadress: rue Viala
Ort: Avignon Cedex 9
Postnummer: 84909
Kontaktperson: Service central des marchés (pour un dépôt sur place: 35 rue d'Annanelle — entrée a — 2ème étage)
Anbud kan lämnas in
Submission for one or more lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Kontrollera länkade dokument för detaljer
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.