Publications Office of the EU
DELEGERING AV FÖRVALTNINGEN AV SORTERANDE AKTIVITET AV PAPER WASTE, KARTONG, METAL, PLAST OCH STICLA SAMARBETE AV SECTOR 4 I BUCHAREST MUNICIPLE - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

DELEGERING AV FÖRVALTNINGEN AV SORTERANDE AKTIVITET AV PAPER WASTE, KARTONG, METAL, PLAST OCH STICLA SAMARBETE AV SECTOR 4 I BUCHAREST MUNICIPLE

  • Publicerat
    09/09/2024
  • Tidsfrist
    21/10/2024
  • Anbudsöppning
    21/10/2024
  • Tilldelat
    16/12/2025
  • I dag
    07/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
SECTOR 4 (PRIMARIA SECTORULUI 4 BUCURESTI)
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: RO321 Bucureşti
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
90500000 Avfallstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
20,712,120.00 RON
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
19,044,380.00 RON
Upphandlingens referensnummer
4316422/2024/19
Beskrivning

Bukarests sektor 4 befinner sig i en påskyndad process av urban, ekonomisk och social utveckling, och befolkningstillväxt och territoriella begränsningar kräver skräddarsydda åtgärder för att säkerställa offentliga sanitära behov för att upprätthålla en normal levnadsstandard. Med begreppet ”avtal om delegering av förvaltningen av tjänsten” i den mening som avses i bestämmelserna i denna dokumentation avses det avtal om allmän trafik som definieras i lag nr 98/2016. Tilldelningsförfarandet är ett öppet anbudsförfarande online och avslutas med ingåendet av ett avtal om delegering av förvaltningen av sanitetstjänster för en period på fem år. Antal dagar fram till vilka förtydliganden kan begäras innan tidsfristen för inlämnande av anbud löper ut: 18 dagar. Förtydliganden som begärs efter denna tidsfrist kommer inte längre att beaktas. Den upphandlande myndigheten kommer att svara klart och fullständigt på alla begäranden om förtydliganden/ytterligare information den elfte dagen före den fastställda tidsfristen för inlämnande av anbud.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.e-licitatie.ro
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://www.e-licitatie.ro
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
21/10/2024 14:00
Plats för utförande
CPV-kod
Tilldelningsmetod
Nivelul de asigurare a protecției mediului „rata de valorificare”
Uppskattat värde
20,712,120.00 RON
Slutligt kontraktsvärde
19,044,380.00 RON
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: SOLID WASTE OPERATION
Postadress:
Ort: Popesti-Leordeni
Postnummer: 077160
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.