Publications Office of the EU
TPB.333.02 Metallbau II - Glasschiebetüren - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

TPB.333.02 Metallbau II - Glasschiebetüren

  • Publicerat
    18/05/2026
  • Tidsfrist
    16/06/2026
  • Avbrutet
    08/07/2026
  • I dag
    31/08/2026
Status
Avbrutet
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Deutsches Museum von Meisterwerken der Naturwissenschaft und Technik (AdöR)
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: DE212 München, Kreisfreie Stadt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45421131 Montering av dörrar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Förfarandet är avslutat
Upphandlingens referensnummer
RuV-1000-2025-014
Beskrivning

Der Sammlungsbau wird im Rahmen der Sanierung brandschutztechnisch ertüchtigt, die Infrastruktur sowie die technische Gebäudeausrüstung saniert bzw. weitgehend erneuert. Die Ausstellungen werden inhaltlich, medial und gestalterisch neu gestaltet oder aktualisiert und entsprechend den neu entwickelten Ausstellungsclustern im Sammlungsbau angeordnet. Sanierung Sammlungsbau: TPB.333.02 Metallbau II - Glasschiebetüren

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.evergabe-online.de/tenderdetails.html?id=860902
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://www.evergabe-online.de/tenderdetails.html?id=860902
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
16/06/2026 14:01
Tilldelningsmetod
Kriterium: Preis
Typ: price
Beskrivning: Der Preis ist das alleinige Zuschlagskriterium.
Viktning (procentandel, exakt): 100
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
Förfarandet är avslutat
Tilldelning av kontrakt
Förfarandet är avslutat
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.