Publications Office of the EU
Tyskland-Borken: Yrkesrehabilitering - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Tyskland-Borken: Yrkesrehabilitering

  • Publicerat
    24/09/2016
  • Tidsfrist
    20/10/2016
  • Anbudsöppning
    21/09/2017
  • I dag
    04/09/2026
Status
Inlämning avslutad
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Kreis Borken
Plats för utförande
NUTS code: DEA34 Borken
Köparens plats
NUTS code: DEA34 Borken
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
85312510 Yrkesrehabilitering
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
460,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Antal delkontrakt
2
Upphandlingens referensnummer
K-BOR-2016-0026
Beskrivning

Konzeption und Durchführung einer Maßnahme „Team U25“ für den Nord- und Südkreis nach § 16 Abs. 1 Nr.2 SGB II i.V.m. § 45 Abs. 1 S.1 Nr. 1-3 und 5 SGB III.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Kreis Borken
Postadress: Burloer Str. 93
Ort: Borken
Nuts-kod: DEA34
Postnummer: 46325
Land: DEU
Huvudadress: www.kreis-borken.de
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
21/09/2017 09:00
Plats för utförande
CPV-kod

85312510 - Yrkesrehabilitering

80000000 - Undervisning och utbildning

Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.