Publications Office of the EU
Tyskland-Mainz: Putsning och avjämning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Mainz: Putsning och avjämning

  • Publicerat
    08/10/2019
  • Tidsfrist
    08/11/2019
  • Anbudsöppning
    08/11/2019
  • Tilldelat
    07/01/2020
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Gebäudewirtschaft der Stadt Mainz (Vergabestelle = Stadtverwaltung Mainz)
Plats för utförande
NUTS code: DEB35 Mainz, Kreisfreie Stadt
Köparens plats
NUTS code: DEB35 Mainz, Kreisfreie Stadt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45262320 Putsning och avjämning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
69,289.08 EUR
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Die IGS III ist als Schwerpunktschule mit Ganztagsbetrieb und Oberstufe konzipiert. Gegenstand der vorliegenden Ausschreibung ist der zweite Bauabschnitt, der sich auf die Errichtung des Neubaus eines Mensa-, Ganztags- und Verwaltungsgebäudes mit Heizzentrale bezieht.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.subreport.de/E55977944
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
08/11/2019 11:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
69,289.08 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Okatar Estrichbau GmbH
Postadress:
Ort: Dillingen/Saar
Postnummer:
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.