Publications Office of the EU
Polen-Warszawa: Delar till ångturbiner - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Polen-Warszawa: Delar till ångturbiner

  • Publicerat
    20/01/2023
  • Tidsfrist
    28/02/2023
  • Tilldelat
    24/10/2023
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
PGE Energia Ciepła S.A.
Plats för utförande
NUTS code: PL814 Lubelski
Köparens plats
NUTS code: PL911 Miasto Warszawa
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
42113100 Delar till ångturbiner
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
2,644,500.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
POST/PEC/PEC/ZSL/01366/2022
Beskrivning

Przedmiotem Zamówienia są: Sukcesywne dostawy części zamiennych do remontów turbozespołu parowego dla PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Lublinie Wrotków
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ – OPZ.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: PGE Energia Ciepła S.A.
Nationellt organisationsnummer: KRS: 0000013479
Postadress: Budynek Skylight, XII p. przy ul. Złotej 59
Ort: Warszawa
Nuts-kod: PL911
Postnummer: 00-120
Land: POL
Kontaktperson: Andrzej Kamiński
Huvudadress: www.pgeenergiaciepla.pl
Elektroniskt via:
https://swpp2.gkpge.pl/app/demand/notice/public/current/list?USER_MENU_HOVER=currentNoticeList
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Kontrollera länkade dokument för detaljer
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
2,644,500.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Ansaldo Energia S.p.A.
Postadress:
Ort: GENOVA
Postnummer:
Land: ITA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.