Publications Office of the EU
Frankrike-Besançon: Snöröjning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrike-Besançon: Snöröjning

  • Publicerat
    24/05/2023
  • Tidsfrist
    19/06/2023
  • Anbudsöppning
    20/06/2023
  • Tilldelat
    07/08/2023
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
departement du doubs
Plats för utförande
NUTS code: FRC21 Doubs
Köparens plats
NUTS code: FRC21 Doubs
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
90620000 Snöröjning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,044,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,044,000.00 EUR
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
5
Upphandlingens referensnummer
2023drit0005
Beskrivning

secteurs Montbéliard Et Pontarlier L'Accord-Cadre sera exécuté par l'émission de bons de commande. Chaque lot fera l'objet d'une attribution séparée. Les prestations sont réglées par des prix unitaires. Les montants estimatifs sont indicatifs et comprennent la totalité des périodes de reconduction. Le service hivernal concerne les routes départementales du département du Doubs. Les prestations portent principalement sur la réalisation des opérations d'intervention sur circuit, de salage et de raclage, comprenant la mise à disposition d'un véhicule avec chauffeur, équipé de moyen de salage et de raclage. Deux lots, seront dédiés à la réalisation de prestation d'écartement à la fraise

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.marches-publics.info
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
20/06/2023 08:00
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.