Publications Office of the EU
Romunija-Călimănești: Storitve gradbenega projektiranja za objekte nizke gradnje - Razpisi EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Romunija-Călimănești: Storitve gradbenega projektiranja za objekte nizke gradnje

  • Uverejnené
    18/11/2022
  • Rok
    19/12/2022
  • Odpiranje ponudb
    19/12/2022
  • Danes
    01/09/2026
Status
Oddaja ponudb je zaključena
Vrsta naročila
Services
Predmet podaljšanja
No
Kupec
Orasul Calimanesti
Kraj izvajanja
NUTS code: RO415 Vâlcea
Naslov kupca
NUTS code: RO415 Vâlcea
Gospodarska panoga (glavna CPV)
71322000 Storitve gradbenega projektiranja za objekte nizke gradnje
Skupna ocenjena vrednost naročila (brez DDV)
1,132,200.00 RON
Skupna končna vrednost naročila (brez DDV)
Ni na voljo
Referenčna številka ponudbe
LD/16689/2022/3/v4
Opis

Achiziție servicii de proiectare și asistentă tehnică din partea proiectantului pe perioada execuției lucrărilor pentru obiectivul de investiții: "Reconversia si reutilizarea terenului cu vegetatie forestiera din Zona Hotelului Central – Calimanesti si transformarea acestuia in Padure – Parc – Zona de agrement si recreere ". Ofertantul își va asuma responsabilitatea deplină pentru proiectare, întocmirea documentației pentru obținerea autorizațiilor, avizelor și acordurilor precum și asistența tehnică din partea proiectantului pe perioada de execuție a lucrărilor. Documentația va fi elaborată și predată respectând etapele de proiectare prevăzute în HG 907/2016 precum și ale Legii nr. 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții. Se vor elabora si preda urmatoarele documentatii:
- Documentație tehnică pentru obținere Certificat de urbanism;
- Documentație pentru obținerea avizelor prevăzute în Certificatul de urbanism;
- Studii: geotehnic, hidrologic, topografic;
- Studiu de Fezabilitate
- Expertiză tehnică;
- Documentație de avizare a lucrărilor de intervenții;
- Documentație pentru obținerea autorizației executării lucrărilor de construire (PAC/DTAC/DTOS);
- Proiect tehnic de execuție (P.T.E.) și detalii de execuție (D.E.);
- Antemăsurători, Caiete de sarcini, Liste cu cantități de lucrări pe categorii de lucrări și Graficul de realizare a investiției
Asistența tehnică din partea proiectantului este obligatorie pe perioada de atribuire a contractului de lucrări, pe perioada de execuție a lucrărilor, precum și participarea acestuia la fazele incluse în programul de control al lucrărilor de execuție, avizat de către Inspectoratul de Stat în Construcții - I.S.C. si nu poate depasi valoarea de 20.0000 lei fara TVA
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor- 20 zile

Način oddaje
Ponudbe ali prijave za sodelovanje je treba poslati na naslov:
Uradno ime: Orasul Calimanesti
Nacionalna registracijska številka: 2541630
Poštni naslov: Strada: Calea lui Traian, nr. 380
Kraj: Calimanesti
Koda NUTS: RO415
Poštna številka: 245600
Krajina: ROU
Kontaktna oseba: Aurelia Nicolaescu
Glavni naslov: www.primaria-calimanesti.ro
Ponudbo je zdaj mogoče oddati.
Submission for all lots
Podatki o javnem naročilu, okvirnem sporazumu ali dinamičnem nabavnem sistemu
Ni na voljo
Pogoji za odpiranje ponudb (datum)
19/12/2022 15:00
Kraj izvajanja
Metoda oddaje
The most economic tender
Ocenjena vrednost
1,132,200.00 RON
Končna pogodbena vrednost
Ni na voljo
Oddaja naročil
Ni na voljo
Predhodna informacija
Naročilo
Dodelitev
Footnote - legal notice

Vsebina, objavljena na tej strani, je mišljena zgolj kot dodatna storitev in nima pravnega učinka. Institucije Unije za njeno vsebino ne prevzemajo nobene odgovornosti. Uradne različice zadevnih obvestil o javnih naročilih so tiste, ki so objavljene v Dopolnilu k Uradnemu listu Evropske unije in so na voljo na portalu TED. Uradna besedila so neposredno dostopna prek povezav na tej strani. Več informacij je na voljo v obvestilu o razložljivosti in odgovornosti v zvezi z javnimi naročili.