Publications Office of the EU
”Servicii de audit financiar pentru perioada 2025 – 2027” - Razpisi EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

”Servicii de audit financiar pentru perioada 2025 – 2027”

  • Uverejnené
    05/05/2025
  • Rok
    17/06/2025
  • Odpiranje ponudb
    17/06/2025
  • Oddano
    14/10/2025
  • Danes
    01/09/2026
Status
Oddano
Vrsta naročila
Services
Predmet podaljšanja
No
Kupec
COMPANIA NATIONALA DE TRANSPORT AL ENERGIEI ELECTRICE "TRANSELECTRICA" S.A.
Kraj izvajanja
NUTS code: Več krajev izvedbe
Naslov kupca
NUTS code: RO321 Bucureşti
Gospodarska panoga (glavna CPV)
79212100 Storitve finančne revizije
Skupna ocenjena vrednost naročila (brez DDV)
Ni na voljo
Skupna končna vrednost naročila (brez DDV)
Ni na voljo
Referenčna številka ponudbe
13328043/2025/36251
Opis

Compania Naţională de Transport al Energiei Electrice „Transelectrica” - S.A. (în continuare denumită și „Compania” sau „CNTEE Transelectrica SA”), este o societate administrată în sistem dualist, potrivit Legii societăților nr. 31/1990, republicată, cu modificările și completările ulterioare („în continuare „Legea nr. 31/1990”), de către un Directorat, sub supravegherea unui Consiliu de Supraveghere. Totodată, Compania este listată la Bursa de Valori București fiind astfel supusă prevederilor legislației pieței de capital în calitate de emitent de valori mobiliare. În acest context, CNTEE Transelectrica SA are obligația auditării situațiilor financiare anuale separate ale Companiei, precum și a situațiilor financiare anuale consolidate, conform prevederilor art. 7 din OMFP nr. 2844/2016 pentru aprobarea Reglementărilor contabile conforme cu Standardele internaţionale de raportare financiară, aplicabile societăţilor ale căror valori mobiliare sunt admise la tranzacţionare pe o piaţă reglementată, cu modificările si completările ulterioare. În conformitate cu legislația aplicabilă activității desfășurate sau, după caz, obligațiile contractuale asumate, CNTEE ”Transelectrica” SA are și obligația întocmirii și transmiterii sau, după caz, publicării unor documente specifice în relație cu acționarii sau alte autorități sau entități (MF, ASF, BVB, ANCOM, IFI, bănci comerciale interne și internaționale etc.), documente care fac obiectul auditării sau emiterii unui raport de către auditorul statutar. Număr de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 21 Entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în două etape, astfel: - în a 17-a zi calendaristică de la publicarea anunțului de participare și - în a 11-a zi calendaristică înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit.

Način oddaje
Po elektronski pošti:
https://www.e-licitatie.ro
Ponudbo je zdaj mogoče oddati.
Elektronska predložitev: zahtevana
https://www.e-licitatie.ro
Podatki o javnem naročilu, okvirnem sporazumu ali dinamičnem nabavnem sistemu
Ni na voljo
Pogoji za odpiranje ponudb (datum)
17/06/2025 14:00
Metoda oddaje
Factor tehnic de evaluare 3 - Resursele (umane şi materiale) alocate pentru îndeplinirea subactivităților necesare implementării contractului (FE3)
Ocenjena vrednost
Ni na voljo
Končna pogodbena vrednost
Ni na voljo
Oddaja naročil
Uradno ime: DELOITTE AUDIT
Poštni naslov:
Kraj: Bucuresti
Poštna številka: 010735
Krajina:
Predhodna informacija
Naročilo
Dodelitev
Footnote - legal notice

Vsebina, objavljena na tej strani, je mišljena zgolj kot dodatna storitev in nima pravnega učinka. Institucije Unije za njeno vsebino ne prevzemajo nobene odgovornosti. Uradne različice zadevnih obvestil o javnih naročilih so tiste, ki so objavljene v Dopolnilu k Uradnemu listu Evropske unije in so na voljo na portalu TED. Uradna besedila so neposredno dostopna prek povezav na tej strani. Več informacij je na voljo v obvestilu o razložljivosti in odgovornosti v zvezi z javnimi naročili.