Publications Office of the EU
PROIECTARE, ASISTENŢĂ TEHNICĂ DIN PARTEA PROIECTANTULUI și EXECUȚIE LUCRĂRI DE CONSTRUIRE aferente obiectivului de investiții „Centru de pregătire pentru stingerea incendiilor, căutare-salvare urbană, descarcerare și prim-ajutor și salvări din medii ostile vieții” - Razpisi EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

PROIECTARE, ASISTENŢĂ TEHNICĂ DIN PARTEA PROIECTANTULUI și EXECUȚIE LUCRĂRI DE CONSTRUIRE aferente obiectivului de investiții „Centru de pregătire pentru stingerea incendiilor, căutare-salvare urbană, descarcerare și prim-ajutor și salvări din medii ostile vieții”

  • Uverejnené
    08/06/2026
  • Rok
    03/07/2026
  • Odpiranje ponudb
    03/07/2026
  • Danes
    31/08/2026
Status
Oddaja ponudb je zaključena
Vrsta naročila
Works
Predmet podaljšanja
No
Kupec
Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti
Kraj izvajanja
NUTS code: Več krajev izvedbe
Naslov kupca
NUTS code: RO316 Prahova
Gospodarska panoga (glavna CPV)
45200000 Dela na objektih ali delih objektov visoke in nizke gradnje
Skupna ocenjena vrednost naročila (brez DDV)
44,317,569.91 RON
Skupna končna vrednost naročila (brez DDV)
Ni na voljo
Referenčna številka ponudbe
5123810_2026_PAAPD1615677
Opis

Obiectul contractului îl constituie Întocmire studiu privind imunizarea la schimbările climatice și analiza privind respectarea principiilor DNSH, Servicii de proiectare pentru întocmirea documentaţiei tehnice pentru autorizarea executării lucrărilor de construire (D.T.A.C.), organizare a execuţiei lucrărilor (D.T.O.E.), Proiect tehnic de execuţie (P.Th.) + Detalii deexecuție (D.E.), verificarea documentației tehnice de către verificatori tehnici autorizați, acordare asistenţă tehnică din partea proiectantului și respectiv Execuție lucrări de construire aferente obiectivului de investiții “Centru de pregătire pentru stingerea incendiilor, căutare-salvare urbană, descarcerare și prim-ajutor și salvări din medii ostile vieții” conform Studiului de fezabilitate întocmit de S.C. 2 GMG CONSTRUCT S.R.L., avizat cu nr. 335/2025 de Consiliul Tehnico-Economic al Ministerului Afacerilor Interne șia Certificatul de urbanism nr. 136-572.863 emis D.G.L. al M.A.I. Interne, anexate prezentului caiet de sarcini, cu finanțare dinfondurile europene aferente Programului Dezvoltare Durabilă (PDD), 2021 – 2027, Prioritatea 3 - Promovarea adaptării la schimbările climatice şi managementul riscurilor, Acțiunea 3.2 “Îmbunătățirea sistemului de răspuns la risc”Prin Programul Dezvoltare Durabilă 2021-2027 (P.D.D.) se are în vedere construirea unui POLIGON DE STINGERE INCENDIU +CENTRU INTEGRAT DE SIMULARE (Construcții și instalații, Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale, Utilaje,echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj/care nu necesită montaj și echipamente de tranport, Dotări) +AMENAJARE CĂUTARE-SALVARE URBANĂ, AMENAJARE PENTRU ANTRENAMENT PRIN HIDROPERFORARE, VENTILARE ȘI SPRIJINIRI+ CONSTRUIRE PAVILION - SĂLI DE CLASĂ, DORMITOARE ȘI AMFITEATRU, EXTINDEREA, MODERNIZAREA BLOCULUI ALIMENTAR +AMENAJĂRI EXTERIOARE + AMENAJARE PRIN EXTINDERE REȚELE UTILITĂȚI INTERNE Termenul limită în care Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilorsuplimentare: În a 15-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor / candidaturilor : 25 Solicitările de clarificare în legatură cu documentația de atribuire se vor transmite doar prin intermediul SEAP (https://e-licitatie.ro),prin accesarea secțiunii dedicate „Întrebări” din detaliul procedurii de atribuire aflate în desfășurare ATENȚIE!!! Pentru respectareaprincipiului tratamentului egal, operatorii economici interesați vor respecta prevederile notificării ANAP nr. 247 cu privire la modalitatea de transmitere a solicitărilor de clarificări și a informațiilor suplimentare la documentațiile de atribuire / răspunsurileformulate în cazul desfășurării procedurilor de atribuire a contractelor de achiziție publică prin intermediul mijloacelor electronice(on-line), în sensul ca documentele atașate la secțiunea „Întrebări" NU VOR CONȚINE DATELE DE IDENTIFICAREA ALE ACESTORA,întrucât acestea vor deveni publice în momentul transmiterii răspunsului de către autoritatea contractantă!

Način oddaje
Po elektronski pošti:
https://www.e-licitatie.ro
Ponudbo je zdaj mogoče oddati.
Elektronska predložitev: zahtevana
https://www.e-licitatie.ro
Podatki o javnem naročilu, okvirnem sporazumu ali dinamičnem nabavnem sistemu
Ni na voljo
Pogoji za odpiranje ponudb (datum)
03/07/2026 14:00
Kraj izvajanja
Metoda oddaje
Pretul ofertei
Ocenjena vrednost
44,317,569.91 RON
Končna pogodbena vrednost
Ni na voljo
Oddaja naročil
Ni na voljo
Predhodna informacija
Naročilo
Dodelitev
Footnote - legal notice

Vsebina, objavljena na tej strani, je mišljena zgolj kot dodatna storitev in nima pravnega učinka. Institucije Unije za njeno vsebino ne prevzemajo nobene odgovornosti. Uradne različice zadevnih obvestil o javnih naročilih so tiste, ki so objavljene v Dopolnilu k Uradnemu listu Evropske unije in so na voljo na portalu TED. Uradna besedila so neposredno dostopna prek povezav na tej strani. Več informacij je na voljo v obvestilu o razložljivosti in odgovornosti v zvezi z javnimi naročili.